تور گرگان (اختصاصی همه روزه)(به زودی)

تور گرگان

شهر گرگان مرکز استان گلستان در شمال ایران است. این شهرستان از شمال به آق قلا، از شرق به کردکوی و بندرترکمان و از جنوب به ارتفاعات شاهکوه و استان سمنان همسایه است. این شهر که در نزدیکی دریای خزر قرار دارد، از شمال توسط دشت گرگان و از جنوب با جنگل های سرسبز رشته کوه البرز احاطه می باشد. ما در تور گرگان با بسیاری از جاذبه های گرگان آشنا خواهیم شد. این شهر که زادگاه آغا محمدخان ، مؤسس سلسله قاجاریه  است. شهر گرگان در زمان قاجارها رونق یافت و به آن لقب «شهر متقیان» مشهور شد. آغا محمد خان حتی برای خود قصری در شهر ساخت که در تور گرگان خواهید دید.

تور گرگان

جاذبه ها

گرگان دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی متعدد و همچنین موزه ها می باشد. برخی از این محوطه ها عبارتند از: مسجد جامع گرگان، روستای دیدنی زیارت و چشمه آب گرم آن و آبشار زیارت، پارک جنگلی النگ دره، ارتفاعات هزارپیچ، موزه گرگان که آثاری از تورنگ تپه و سایر آثار باستانی منطقه را در خود جای داده است.  گرگان همچنین به بازارهای محلی روزانه شهرت دارد که در تور گرگان خواهید دید. این بازار ها  عشایر ترکمن صنایع دستی خود مانند فرش پشمی، منسوجات ابریشمی و جواهرات دستباف را به فروش می‌رسانند. یکی دیگر از جاذبه های گرگان که در تور گرگان خواهید دید، دیوار گرگان است. دیوار بزرگ گرگان تقریباً 200 کیلومتر امتداد دارد و 38 قلعه در آن قرار دارند. این دیوار طولانی ترین دیوار باستانی است که بین اروپای مرکزی و چین قرار دارد. 

آب و هوا

آب و هوای شهر گان به صورت معتدل مدیترانه ای یا به عبارتی خزری است. این نوع آب و هوا بارش کمتری در غرب مازندران دارد. ولی تابستان های شرجی و گرمی دارد. در تور گرگان خواهید دید که دارای اقلیم متنوع و گونانی می باشد. این تنوع اقلیم عباراتست از جنگل، چمنزار، کوه، دشت و جلکه،بیابان و شوره زار، خلیج و دریا، تالاب و رودخانه و زمین کشاورزی را دارا می باشد.

در تورهای ایرانگردی پارسوآ همراه ما باشید.

 

این سفر در یک نگاه
محل حرکت تور: وسیله نقلیه محلی:
وسیله نقلیه اصلی: مدت:
ساعت حرکت: مدت مرخصی:
کشورهای مورد بازدید
ایران

خلاصه ای از ایران ایران سرزمینی که در گذشته به نام پارس…


شهرهای مورد بازدید
گرگان

به این مطلب امتیاز دهید