مهاجرت بزرگ

در طول سال، علفزار های شرق آفریقا، شاهد مهاجرت بزرگ گله‌های حیوانات وحشی است، زیرا میلیون‌ها گورخر، بز کوهی و دیگر حیوانات از سرنگتی در تانزانیا  به ماسای مارا در مهاجرت بزرگ در کنیا سفر می‌کنند. در کنار گله‌های چند هزارتایی، همیشه گله‌های کوچک‌تری هم هستند که در یک منطقه یا چندین منطقه پخش می‌شوند و این رویداد، توجه گردشگران بی‌شماری را از سراسر کشور به خود جلب می‌کند. هر ساله گردشگران زیادی برای دیدن مهاجرت بزرگ به این منطقه سفر می کنند. در تور کنیا و تور تانزانیا با این پدیده زیبا همراه پارسوآ باشید.

مهاجرت بزرگ

چرا مهاجرت بزرگ برای گردشگران جذاب است

بسیاری از ما علاقه زیادی به تماشای مستند حیات وحش داریم. طبیعت وحشی، همیشه برای بشر جذاب بوده است و تماشای این صحنه‌های بکر، تجربه بی‌نظیری است. فکرش را بکنید در حالی که بوی باران به مشامتان می‌رسد و صدای رعد و برق را می‌شنوید. همچنین از نزدیک شاهد باشید که حیوانات مهاجر، طعمه شکارچیانی از جمله شیر، یوزپلنگ، کروکودیل و کفتار می‌شوند. شما در این سفر، طبیعت وحشی را به آغوش می‌کشید و به عظمت هستی بیش از پیش پی خواهید برد.

 یکی از مهم‌ترین ملاحظات هنگام برنامه ریزی سافاری آفریقایی و تصمیم‌ گیری در مورد زمانی از سال برای ثبتنام در تور کنیا، تانزانیا و امثالهم، زمان مهاجرت بزرگ حیوانات است.  اگرچه مهاجرت در تمام طول سال بین تانزانیا و کنیا، در سراسر پارک ملی سرنگتی برای نه ماه در سال و از طریق ماسای مارا کنیا برای سه ماه در سال اتفاق می‌افتد. اما مراحل خاصی از مهاجرت حیوانات در آفریقای شرقی وجود دارد که برخی از مسافران سافاری برای برنامه ریزی سفرهای خود به افریقا انتخاب می‌کنند.

مهاجرت بزرگ حیوانات

در مهاجرت بزرگ چه حیواناتی حضور دارند؟

مهاجرت بزرگ زمانی اتفاق می‌افتد که نزدیک به دو میلیون حیوان وحشی و بیش از 700000 آهو، گورخر، بز کوهی، فلامینگو، کرگدن، یوزپلنگ، شیر، کفتار و .. در جستجوی رزق و روزی از ماسای مارا و سرنگتی عبور می‌کنند.  این رویداد که از آن به عنوان بزرگترین نمایش حیات وحش روی زمین یاد می‌شود، یکی از هفت عجایب طبیعی آفریقا است.

مهاجرت بزرگ کجا و چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

مهاجرت، عموماً بین ما‌ه‌ های مه و دسامبر به صورت مداری بین دشت‌های سرنگتی در تانزانیا و منطقه حفاظت شده Maasai Mara در کنیا اتفاق می‌افتد.  مسافت کل در حدود 2900 کیلومتر بین منطقه چمنزار جنوبی و منطقه جنگلی شمالی است و مجددا حرکت در یک حلقه بی‌پایان ادامه دارد.

ماسایی مارا

چگونه برای تماشای مهاجرت بزرگ سفر کنیم؟

ما شما را راهنمایی می‌کنیم تا بتوانید بزرگترین راهپیمایی حیوانات روی کره زمین را ببینید.

  • انتخاب تور افریقا

قبل از همه چیز باید تور کنیا، تانزانیا یا دیگر کشورهای افریقایی را پیدا کنید که برنامه ریزی دقیقی برای سافاری و تماشای مهاجرت بزرگ داشته باشند. مهم است که تقریبا از یک سال قبل برای تماشای این رویداد بزرگ برنامه ریزی کنید، زیرا تنها شما نیستید که علاقمند به نماشای این اتفاق بزرگ هستید و از سراسر جهان، سافاری افریقا طرفداران بی‌شمار دارد.

تور کنیا

  • ملاحظات سفر با کودک 

اگر قصد دارید کودک با خود به سفر ببرید، حتما با آژانس‌ مسافرتی و متولی تور افریقا، مشورت کنید. هر کمپ، محدودیت سنی خاص خود را دارد.

  • واکسیناسیون

ضمنا لازم است واکسن‌ های خاصی را بزنید تا برای این سفر مهیج مهیا شوید. امکان تماشای این پدیده جذاب، بدون در نظر گرفتن این موارد تقریبا غیر ممکن است.

تور تانزانیا

در اینجا در مورد جاذبه های کنیا و جاذبه های تانزانیا بیشتر بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *