سن پترزبورگ

شرح

شهر سن پترزبورگ:

تاریخچه شهر سن پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ در شمال غربی روسیه قرار دارد و یکی از شهرهای مهم و زیبای این کشور است. این شهر در سال 1703 توسط پیتر بزرگ، فرمانروای روسیه، به عنوان پایتخت جدید روسیه تأسیس شد. پیتر بزرگ این شهر را برای بهبود تجارت و ارتباط با اروپا و همچنین به عنوان نمادی از قدرت و تمدن روسیه بنا کرد. در طول قرن های ۱۸ و ۱۹، شهر سن پترزبورگ به یکی از مراکز فرهنگی و هنری بزرگ اروپا تبدیل شد. در این دوره، بسیاری از معماری‌های بزرگ و زیبا در شهر ساخته شد که امروزه همچنان از جاذبه‌های دیدنی شهر محسوب می‌شوند.

فرهنگ شهر سن پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ دارای تاریخ و فرهنگ بسیاری است که باعث شده تا این شهر به عنوان یکی از مراکز فرهنگی بزرگ روسیه شناخته شود. این شهر به دلیل زیبایی و تاریخچه بلند خود، همیشه تحت تأثیر فرهنگ‌های مختلفی بوده است. در شهر سن پترزبورگ می‌توانید به آثار هنری، موزه‌ها، نمایشگاه‌های هنری و کتابخانه‌های بزرگ دسترسی داشته باشید. این شهر دارای شهربازی‌های بزرگی مثل هرمیتاژ، تئاتر مرکوس، بالتیک و فیلارمونیک است.

آب و هوای شهر سن پترزبورگ

آب و هوای شهر سن پترزبورگ تحت تأثیر اقلیم سرد قاره‌ای قرار دارد. در فصل زمستان، دما در این شهر به زیر منفی ۲۰ درجه سانتیگراد می‌رسد و بارش برف شایع است. در فصل بهار و تابستان، هوا کمی گرمتر می‌شود و بارش باران نیز شایع است. در مجموع، شهر سن پترزبورگ دارای آب و هوای سرد و تند است.

شهر سن پترزبورگ همچنین یکی از مقصدهای پرطرفدار گردشگری در روسیه است. این شهر دارای جاذبه‌های بسیاری است که گردشگران را به خود جذب می‌کند. از جمله جاذبه‌های دیدنی این شهر می‌توان به کاخ زیبای وینتاج، کلیساهای ساز پطرزبورگ، موزه هرمیتاژ، کاخ کاترین، کلیسای خوناف، کلیسای پطر و پل، باغ پطرهوف، موزه روسیه، میدان سنت آیزاک و کانال‌های شهر اشاره کرد.

کاخ وینتاج یکی از زیباترین کاخ‌های این شهر است که در قلب شهر واقع شده‌است. این کاخ از زیبایی‌های بسیاری برخوردار است که شامل یک باغ بزرگ، یک مجسمه فونتان، نمایی از کانال نوا، موزه هنرهای زیبا و زیبایی‌های معماری داخلی است.

موزه آرمیتاژ یکی از بزرگترین موزه‌های جهان است که در قلب شهر سن پترزبورگ قرار دارد. این موزه بیش از ۳ میلیون قطعه از آثار هنری و تاریخی دارد که شامل مجسمه‌ها، نقاشی‌ها، جواهرات، اثاثه‌های مسی و بسیاری موارد دیگر است.

کاخ کاترین در شهر تسارسکوی سانکت پطرزبورگ قرار دارد و یکی از جاذبه‌های مهم توریستی این شهر است. این کاخ دارای بسیاری از آثار هنری و شیشه‌کاری‌های زیبا است که در داخل آن نگهداری می‌شوند.

کلیسای سنت خواناف نیز یکی از جاذبه‌های بسیار دیدنی در این شهر  است. این کلیسا یکی از بزرگترین کلیساهای اروپا است و دارای بسیاری از آثار هنری و معماری زیبا است.

باغ پطرهوف یکی از بزرگترین باغ‌های اروپا است که در شمال شرقی شهرسن پترزبورگ واقع شده‌است. این باغ دارای بیش از ۳۰۰ گونه گل و درخت مختلف است و با طراحی منظم و زیبا، یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم شهر است.

موزه روسیه یکی از بزرگترین و مهم‌ترین موزه‌های تاریخی و فرهنگی جهان است که در قلب این شهر زیبا واقع شده‌است. این موزه دارای بیش از ۳ میلیون آثار تاریخی، هنری و فرهنگی است که مربوط به تاریخ روسیه و جهان می‌شود.

میدان سنت آیزاک نیز یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین میدان‌های شهر سن پترزبورگ است که در قلب شهر واقع شده‌است. این میدان دارای بناهای هنری و معماری زیبا و شامل کلیسای سنت آیزاک، موزه هنرهای زیبا و بنای دیگری است.

کانال‌های این شهر  همچنین یکی از جاذبه‌های دیدنی این شهر هستند که با سفر در بر روی قایق‌های گردشگری، امکان دیدن مناظر زیبا و دیدنی شهر از طریق آب را به گردشگران می‌دهند.

همچنین شهر سن پترزبورگ دارای آب و هوای معتدل و خنک است که مسافران را به سفر در فصل بهار و تابستان ترغیب می‌کند. اقتصاد شهر سن پترزبورگ هم بسیار پویاست و در زمینه‌های مختلفی از جمله تجارت، صنعت، فناوری و گردشگری رشد قابل توجهی داشته است.

موقعیت و جمعیت شهر سن پترزبورگ:

این شهر زیبا در کناره‌ های رود نِوا ، در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته ‌است و شهری که در 27 ماه مه سال 1703 میلادی در این موقعیت جغرافیایی به دستور پتر کبیر ساخته شد ، نام این شهر زیبا پس از تغییرات اسمی که داشت اما بالاخره مجددا در سال 1991 به نام اولیه اش یعنی سن پترزبورگ بازگشت و همین نام بر روی آن باقی ماند ،  بر اساس آخرین برآوردهای رسمی و نتایج سرشماری جمعیت سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه بعد از مسکو5,281,579  نفر اعلام شده است.

کشور: روسیه