نایروبی

شرح

نایروبی یکی از سرسبزترین شهرهای آفریقا است، با مناطق جنگلی شگفت انگیز. همچنین در این شهر بسته متنوعی از بهترین رستوران‌ها، تفریحات شبانه، مراکز خرید و تفریحات هنری خوب وجود دارد.  نایروبی با اینکه یک شهر فوق العاده است، اما افراد کمی هستند که از جاذبه‌های آن اطلاع داشته باشند.

نایروبی

نایروبی در کجا واقع شده است؟

پایتخت کنیا اکنون یک کلان شهر پر رونق است که در کشوری با مساحت 582650 کیلومتر مربع به رشد سریع خود ادامه می‌دهد. نایروبی همیشه در حال توسعه و تغییر است. در حالی که نام آن از یک عبارت ماسایی به معنای محل آب‌های خنک گرفته شده است. اما بیشتر با عنوان یک شهر سبز در دل خورشید شناخته می‌شود. این مکان که بین سومالی و تانزانیا در شرق آفریقا قرار دارد، جایی است که ساکنان و جانوران وحشی متنوعی در آن زندگی می‌کنند.  ممکن است تنها شهری باشد که یک پارک سافاری در نزدیکی آن وجود دارد. اگر به شما تور کنیا پیشنهاد شد که در آن بازدید از این شهر نیز گنجانده شده باشد، هرگز برای عزیمت، درنگ نکنید.

آیا نایروبی ارزش دیدن را دارد؟

بله، این شهر ارزش آن را دارد که برای چند روز از آن دیدن کنید. شما می‌توانید از پارک ملی این شهر بازدید کنید و در کمپ‌های دوستدار محیط زیست اقامت داشته باشید. شما با دیدن انبوه حیوانات وحشی آدرنالیتان بالا برود و هیجان را تجربه کنید.

شهر نایروبی

در آنجا می‌توانید از خانه زرافه و پناهگاه فیل‌ها نیز دیدن کنید. ضمنا موزه‌ها و بازار ماسایی را از دست ندهید تا بتوانید دست سازه‌های چوبی، مجسمه‌های ماسایی و لباس‌های آفریقایی را بخرید و به عنوان سوغاتی به خانه ببرید.

اهمیت نایروبی در افریقا

این شهر اکنون یکی از تاثیرگذارترین شهرهای آفریقاست و به عنوان یک مرکز منطقه‌ای تجاری و مالی حیاتی شناخته می‌شود. نایروبی که به مقر منطقه‌ای شرکت‌ها و سازمان‌های بین المللی مختلف تبدیل شده است، دارای بیشترین تعداد مراکز خرید در کنیا است. علیرغم اینکه این شهر، جدید و جوان است، نرخ رشد آن یکی از بالاترین‌ها در میان شهرهای آفریقایی است. به طوری که پروژه‌های بزرگ املاک و مستغلات و آسمان‌خراش‌ها مرتباً در این شهر ظاهر می‌شوند.

برترین جاذبه‌های شهر

در این قسمت به معرفی برترین جاذبه‌های نایروبی می‌پردازیم:

  • پارک ملی 

شما در این پارک طیفی از حیوانات از جمله کرگدن سفید، کروکودیل، گورخر دشتی، شیر و گروهی از شترمرغ‌ها را خواهید دید. 

تور کنیا

کرگدن‌های سیاه نقطه برجسته این پارک شگفت‌انگیز، اولین پارک ملی کنیا و گنجینه حیوانات محلی هستند.  در اینجا شما می‌توانید از نزدیک با حیات وحش آشنا شوید. این پارک حیوانات را در زیستگاه‌های طبیعی نشان می‌دهد و به شما امکان می‌دهد بدون ایجاد اختلال در زندگی آنها، بودن در کنارشان را تجربه کنید. 

  • جنگل کارورا

جنگل کارورا یک جنگل مرتفع شهری در حومه نایروبی، پایتخت کنیا است. کارورا یکی از بزرگترین جنگل‌های جهان است که کاملاً در محدوده یک شهر قرار دارد.

کنیا

این جنگل، نمونه درخشانی از این است که چگونه مسئولیت اجتماعی در جهت ایمن سازی و حفاظت از منابع طبیعی یک کشور کاربرد دارد.

  • تپه‌های نگونگ

در لابلای این تپه‌ها به قدری باد می‌وزد که می‌توانید پرواز کنید،  آرام و عالی، مناسب برای استراحت، مدیتیشن، پیاده روی و گردش.

تور آفریقا

پارسوآ در فصول مناسب تور کنیا را بطور مستقیم و با خدمات ویژه اجرا می نماید. همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید مطالب مربوط به آفریقا را در بلاگ مطالعه فرمایید.

کشور: کنیا