هانوی

Hanoi

شرح

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چه چیزی در هانوی جالب است و آیا اصلا این شهر به عنوان مقصد گردشگری مناسب است یا خیر.  بگذارید اینگونه جوابتان را بدهیم: شما از سفر به یک شهر چه انتظاری دارید؟! هر آنچه می‌خواهید در این شهر پیدا می‌شود. هانوی پایتخت ویتنام و شهری بسیار شلوغ است.  این شهر به دلیل نگهداری از میراث معماری با قدمت چند صد ساله مورد توجه گردشگران قرار دارد. در این لینک، جاذبه های ویتنام را حتما مطالعه نمایید.

شهر هانوی

مکانی است که می‌توانید فرهنگ‌های بومی را در آن تجربه کنید. در واقع، به راحتی می‌توان ردپای فرهنگ‌های متعددی مانند چینی، آسیای جنوب شرقی و فرانسوی را در آن یافت.

چرا هانوی ارزش دیدن دارد؟

بازدید ازشهر به شما فرصتی می‌دهد تا نگاهی اجمالی به فرهنگ، مذهب،  و غذاها داشته باشید. این مکان پر از جاذبه‌های ریز و درشت است که کاوش در همه آن‌ها طی یک یا دو روز ممکن نیست. اگر زمان محدودی برای گشت و گذار در این شهر دارید، ما در ادامه معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری هانوی

به معرفی برترین جاذبه‌های هانوی می‌پردازیم:

  • ارگ امپراتوری تانگ لانگ 

یک مکان معروف در آنجا است. این میراث جهانی که در فهرست یونسکو نیز ثبت می باشد، یادگاری از تاریخ جذاب این کشور است. این بنا 40 متر ارتفاع دارد و پرچم مرکزی آن به عنوان نماد هانوی استفاده می‌شود. از این مکان حتما بازدید کنید و تصاویری ناب را ثبت کنید.

هانوی گردی

  • تئاتر عروسکی در آب

 اگر قصد دارید با فرهنگ این مردمان بیشتر آشنا شوید، نمایش عروسکی را از دست ندهید. نمایش عروسکی در آب یک هنر باستانی است که برای مدت طولانی بخشی از فرهنگ هانوی بوده است.  تئاتر عروسکی Thang Long محبوب ترین تئاتر این شهر است که با ظرافت سنتی خاصی نمایش‌های عروسکی را برگزار می کنند.

دیدنی های هانوی

  • بتکده عطر

یکی دیگر از نقاط معروف هانوی که باید ببینید بتکده عطر است. این بنا اولین بار در قرن 15 ساخته شد، و امروزه مقصد گردشگرانی از سراسر دنیاست. مجموعه‌ای از معابد بودایی در دل رشته کوه‌هایی که در پیچ و خم کوچه‌ها وجود دارند. این مجموعه توسط جنگل‌های انبوه و نهرهای قدیمی این منطقه محصور است.

تور ویتنام

  • مقبره هوشی مین

به اذعان محلی‌ها و گردشگران این مکان جالب‌ترین مکان هانوی است. مقبره هوشی مین به رهبر بزرگ کشور اختصاص داده شده است که مردم محلی آن را با نام مستعار دایی هو می‌شناسند.

هوش مین

  • سوغات هانوی

فرهنگ ما ایرانی‌ها با هدیه دادن و سوغاتی آوردن عجین است. بنابراین، در این قسمت به معرفی چیزهایی در هانوی می‌پردازیم که ممکن است برای سوغات سفر مناسب باشند.

  • محصولات ابریشم

ویتنام به دلیل صنایع ابریشم بسیار معروف است. در هانوی با طیف جدیدی از انواع ابریشم سنتی و محصولاتی آشنا می‌شوید که از آن‌ها لذت خواهید برد!

دیگر صنایع

  • ظروف سرامیکی

مجسمه‌ها و ظروف سرامیکی بسیار زیبایی در هانوی می‌توانید پیدا کنید که مناسب هدیه دادن و یادگاری آوردن هستند.

  • محصولات بامبو

از آنجایی که بامبو گیاه سنتی فرهنگ این کشور است، می‌توانید محصولات شگفت انگیز و بسیار خلاقانه بامبو را در بازار محلی هانوی پیدا کنید.

مردم ویتنام

  • چای نیلوفر آبی

خوب است بدانید که نیلوفر آبی گل ملی ویتنام است. همچنین یک چای رایج است که توسط مردم محلی مصرف می‌شود. این چای یک سوغاتی منحصر به فرد با خواص دارویی و طعمی بی‌نظیر است که می‌توانید از هانوی ان را تهیه کنید.

ویتنام

یکی جاذبه های نزدیک این شهر خلیج هالونگ می باشد که از آثار هفتگانه طبیعی دنیا می باشد.

کشور: ویتنام