تانزانیا

شرح

کشور تانزانیا

تانزانیا کشوری واقع در شرق قاره آفریقا است که تنها یک سمت آن به اقیانوس هند محدود می باشد. نواحی غربی، جنوبی و شمالی آن با دیگر کشورهای آفریقایی مرز زمینی مشترک دارد. شهرت این کشور بیش از هر چیز به دلیل حیات وحش منحصر به فردی است که عقل از سر گردشگران می‌رباید.  و آن‌ها را ساعت‌ها خیره نگه می‌دارد. در گذشته در محل کنونی تانزانیا کشورهای تانگانیکا و زنگبار قرار داشتند. این مکان که در گذر زمان و پس از سال 1964 با یکدیگر ادغام شدند تا کشور واحدی که نام آن متشکل از دو کشور پیشین است به وجود بیاید.

کلیمانجارو بلندترین کوه آفریقا که نام بلند آوازه آن در سر تا سر جهان به گوش می­رسد، در این محل قرار دارد. سواحل این کشور نیز از دیگر جاذبه ­های این منطقه هستند. که محیطی دنج برای تفریحات آبی محسوب می­شوند و توریست‌ها می‌توانند ساعت‌ها در این مکان سرگرم باشند.

مساحت تانزانیا در حدود 948 کیلومتر است و 55 میلیون نفر مطابق آخرین سرشماری‌ در این کشور ساکن هستند. واحد پولی این کشور شلینگ تانزانیا است و پایتخت اقتصادی آن  دارالسلام و پایتخت سیاسی آن دودوما می­باشد. مردمانی که در این منطقه ساکن هستند پیرو سه دین اسلام، مسیحیت و آیین‌های بومی هستند. و زبان سواحیلی و زبان انگلیسی از رایج‌ترین زبان‌هایی هستند که توسط اهالی این منطقه استفاده می‌شوند. هر چند بیشتر قبایل به زبان‌های خاص خودشان سخن میگویند. به همین دلیل نمی‌توان این دو زبان را به عنوان زبان­های رایج در این کشور در نظر گرفت. این منطقه بارها در طول تاریخ در اختیار استعمارگران گرفتند. به همین دلیل در برخی از مناطق می‌توان افرادی که زبان پرتغالی و فرانسوی سخن میگویند را نیز مشاهده کرد.

تور-تانزانیا

آب و هوای تانزانیا

آب و هوای تانزانیا نسبت به دیگر نواحی کشور آفریقا خنک‌تر است؛ زیرا این سرزمین که حالتی فلات گونه دارد، دارای پوشش‌های گیاهی فراوانی است. ارتفاع تانزانیا از دیگر عواملی است که سبب شد ه دمای آن با وجود نزدیک بودن به خط استوا نسبت به دیگر مناطق معتدل‌تر باشد. دمای هوا در کل کشور در حدود 18 تا 30 درجه است که با توجه به فصل‌های مختلف تغییر می‌کند. اما این دما مختص مناطقی است که حاشیه ساحلی ندارند و در سواحل شاهد آب و هوایی گرمتر و شرجی‌تر خواهید بود.

کلیمانجارو

تاریخچه تانزانیا

مطابق روایت تاریخی اقوامی در چندین میلیون سال پیش در تانزانیا سکونت داشته‌اند که در دسته بندی انسان‌های اولیه قرار می‌گیرند. اما پس از انقراض این نسل تا قرن هفت میلادی تانزانیا خالی از سکنه بود. شواهد حاکی از این هستند که طبیعت بکر و دست نخورده کشور تانزانیا مدیون این دوران است. پس از آن بازرگانان عرب قدم در خاک این سرزمین نهادند و آن را مستعمره خویش ساختند.

تا این که در قرن پانزدهم میلادی تانزانیا به تصرف پرتغالی‌ها در آمد.  این کشور تا قرن 17 میلادی به عنوان مستعمره در اختیار آن­ها بود.  پس از آن این کشور در مستعمر ه بریتانیا و اعراب عمان در آمد. این ماجرا تا زمانی ادامه داشت که دو کشور تانگانیکا و زنگبار متحد نشده بودند. اما با اتحاد آنها در سال 1964 کشور جدیدی به نام تانزانیا متولد شد که به صورت مستقل اداره می‌شود.

 

آداب و رسوم مردم تانزانیا

اهالی تانزانیا به صورت پراکنده در قسمت‌های مختلف این کشور ساکن هستند و نمی‌توان تمرکز جمعیت را در یک نقطه خاص دید. حدود 99% از مردم این ناحیه را آفریقایی‌ها تشکیل می‌دهند و یک درصد باقی‌مانده از اقوام هندی یا پاکستانی هستند. با وجود این که تعداد قبایل در این منطقه زیاد است، هر دسته از ساکنین تانزانیا متعلق به یک قبیله بخصوص هستند.

از میان قبایل این کشور می‌توان به قبیله بانتو، سوکوما، ماکونده، ماسایی، چاگا و نیاموزی اشاره کرد. بیشتر اهالی این کشور از قبیله بانتو هستند. با وجود این که فقر در این کشور به وضوح مشهود است، اما تانزانیا در رده باسوادترین کشورهای جهان قرار می‌گیرد. مردم این منطقه بیش از 85% سواد خواندن و نوشتن دارند.

بیشتر گردشگرانی که این منطقه را به عنوان مقصد نهایی سفرشان انتخاب می‌کنند، قصد دارند طبیعت را از نگاهی دیگر در کشوری دارای آب و هوای گرمسیری با جاذبه‌های طبیعی متفاوت از جمله پارک‌های ملی تانزانیا ببینند. آنها دوست دارند از نزدیک با آداب و رسوم اقوام بومی این منطقه آشنا شوند. به همین دلیل سفر به تانزانیا برای بسیاری از توریست‌ها تبدیل به خاطره‌ای به یاد ماندنی می‌شود. گردشگران بارها و بارها از مرور خاطرات آن لذت می‌برند.

برای اطلاعات بیشتر تور تانزانیا را مطالعه کنید.

همچنین درباره حیات وحش آفریقا و مهاجرت بزرگ بیشتر بخوانید.

ماسایی

 

قاره: آفریقا
زبان رسمی: سواحلی
جمعیت: ۵۵ میلیون نفر
واحد پول: شیلینگ تانزانیا

شهرهای مهم

قیمت ویزا: ۵۰دلار

شرح

برای دریافت ویزای تانزانیا باید از قبل مکاتبه شود و بصورت آنلاین درخواست گردد.