ویتنام

شرح

ویتنام، کشوری در جنوب شرقی آسیا است و از طبیعتی بکر و دست ‌نخورده بهره می‌برد. وجود جاذبه‌های طبیعی بسیار در این کشور دلیلی ست که امروزه به یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل گردد. مساحت ویتنام در حدود 331.210 کیلومتر مربع است و جمعیتی بالغ‌بر 92.7 میلیون نفر را در خود جای‌ داده است. این کشور که سال‌های طولانی با فقر، استعمار و جنگ دست‌ و پنجه نرم کرده است، در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری را تجربه نموده . این کشور یکی از محبوب‌ترین کشورها در عرصه‌ توریسم و گردشگری شناخته می‌ شود. در ادامه به معرفی هرچه بیشتر کشور ویتنام خواهیم پرداخت و شما را با اطلاعاتی مفید و کاربردی از این کشور آشنا خواهیم نمود.

ویتنام

همسایگی‌ها

کشور ویتنام، در بخش شرقی شبه‌ جزیره هند و چین قرار گرفته و به عبارتی جنوب شرقی قاره‌ی آسیا را در اختیار خود دارد. این کشور از سمت شمال با کشور چین، از سمت شرق با خلیج تانکین (Tonkin) و دریای چین، از سمت غرب با کشوری به نام لائوس و از جنوب غربی با کشور کامبوج همسایه است. لازم است بدانید که کشور ویتنام به شکل باریکه‌ای طولانی در مجاورت با دلتای رود مکونگ و رود سرخ قرارگرفته است و طول سواحل آن به 3444 کیلومتر می‌رسد.

ویتنام

 

آب‌وهوا 

کشور ویتنام از دو نوع آب‌ و هوا برخوردار است و به‌ طور کلی دو فصل را در طول سال تجربه می‌کند. بخشی از این کشور دارای آب‌ و هوایی استوایی هستند و بخشی دیگر در منطقه‌ای معتدل قرار گرفته‌اند.

میزبان بارندگی و رطوبت در این کشور بسیار زیاد است و میانگین دمای هوا در آن به22 تا 27درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد. همان‌طور که در قسمت بالا اشاره کردیم این کشور دارای تنها دو فصل سرد و گرم است. فصل سرد در این کشور از ماه  نوامبر آغاز می شود و تا ماه آوریل به طول می‌ انجامد و فصل گرم سال نیز در ماه‌های می تا اکتبر اتفاق می‌ افتد. در این میان ماه‌ های فوریه تا آوریل و همچنین اوت تا اکتبر از هوایی معتدل‌تر برخوردارند و بهترین زمان سفر به این کشور به شمار می‌ آیند.

ویتنام

فرهنگ و آداب‌ و رسوم مردم ویتنام

اکثر ساکنین کشور ویتنام، مردمی ویتنامی تبار هستند و بعضاً در بین آن‌ها اقوام چینی نیز به چشم می‌خورد. مردم این کشور غالباً بودائی هستند و مذهب اسلام، مسیحیت و سایر مذاهب در میان آن‌ها به‌ عنوان اقلیت‌های مذهبی شناخته می‌شود. تنوع مذاهب دلیلی است تا معابد بسیار زیادی در کشور ویتنام احداث گردد و بازدید از آن‌ها به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌ها تبدیل شود. مردم ویتنام به زبان ویتنامی که تنها مختص به این کشور است صحبت می‌کنند و دارای لغات مشترکی با دیگر کشورهای شرق آسیا می‌ باشند. برگزاری جشن‌ها و فستیوال‌ های متعدد، جشن گرفتن سال نو یا "تت" و برگزاری جشن‌های عروسی پرشور و نشاط از رسوم رایج در میان این مردم است. این مراسم به‌ شدت مورد توجه گردشگران کل دنیا قرار می‌ گیرد.

 

ویتنام

راه‌های ارتباطی و حمل‌ونقل ویتنام

این کشور با دارا بودن زیر ساخت‌های ارتباطی بسیار قوی از راه‌های ارتباطی و حمل‌ و نقل بسیار خوبی برخوردار است و تمامی امکانات لازم برای جا به‌ جایی و حمل‌ و نقل گردشگران را فراهم می‌نماید. یکی از رایج‌ترین و مقرون‌ به‌ صرفه ترین راه‌های ارتباطی در ویتنام استفاده از اتوبوس‌ های درون‌ شهری و برون‌ شهری است. همچنین استفاده از قطار نیز همواره به افراد توصیه می‌شود و هزینه‌ های ناشی از حمل‌ و نقل را به‌ شدت کاهش می‌دهد.

در کنار این‌ها استفاده از توک توک (سه‌ چرخه‌ های مسافربری ارزان‌ قیمت)، تاکسی، مترو و هواپیما نیز در شهرهای مختلف ویتنام ممکن و میسر است. هر یک از آنها هزینه‌ای متفاوت را برای افراد رقم می‌زند. ویتنام دارای خطوط هوایی داخلی ارزان‌ قیمتی است که امکان سفری ارزان در داخل ویتنام را برای افراد فراهم می‌کنند. کسانی که تمایل به دیدن شهرهای مختلف این کشور را دارند می‌توانند، از این خطوط هوایی استفاده نمایند.ویتنام

 

اخذ ویزا ویتنام

برای سفر به این کشور لازم است تا با مراجعه به سفارت‌خانه ویتنام در داخل کشور، تقاضای ویزای این کشور را بکنید. البته حضور افراد اجباری نیست و افراد با سپردن کار به آژانس‌های گردشگری، می‌توانند از مراجعه‌ی حضوری به سفارت‌ خانه‌ی این کشور بی‌ نیاز شوند. بدین ترتیب آژانس گردشگری تمامی مراحل قانونی را انجام و پس از اخذ ویزای کشور ویتنام برای مسافران خود، امکان سفر آن‌ها به این کشور را فراهم می‌ نماید. این مسئله در مورد افرادی که دارای وکالت‌ نامه‌ی قانونی از فردی دیگر هستند نیز صادق است. شخص موردنظر به‌ راحتی می‌تواند برای موکل خود تقاضای ویزای این کشور را نموده و امکان سفر وی به این کشور را فراهم نماید.

ویزا ویتنام

قاره: آسیا
پایتخت: هانوی

شهرهای مهم