کنیا

شرح

خلاصه‌ای از کنیا

کشور کنیا واقع در شرق قاره‌ی آفریقا، از جمله مقاصد گردشگری دنیا است که به‌طور مداوم مورد توجه گردشگران مختلف دنیا قرار می‌گیرد. این کشور دارای درآمدی متوسط است و بااین‌حال به‌عنوان مهم‌ترین قطب اقتصادی آفریقا شناخته می‌شود. مساحت کنیا در حدود  580,367 کیلومترمربع است و جمعیت آن به بیش از 48.46 میلیون نفر می‌رسد. کشور کنیا دارای فرهنگی غنی و پربار است و داشتن مناظر طبیعی متنوع و حیات‌وحشی خارق‌العاده و منحصربه‌فرد باعث شده است که این کشور در زمینه ی گردشگری رشد کرده و به یکی از گردشگر پذیرترین نقاط دنیا تبدیل گردد.

کنیا

 

همسایگی‌ها

کشور کنیا دارای جغرافیایی متنوع است. این کشور که در کناره‌ی اقیانوس هند قرار واقع است، و سراسر مملو از دشت‌ های وسیع و پهناور می باشد. این کشور در برخی نقاط دارای رشته‌کوه‌های عظیم و مرتفع است. کنیا از سمت جنوب با کشور تانزانیا، از سمت غرب با کشور اوگاندا، از سمت شمال غربی با کشور سودان، از شمال با کشور اتیوپی، از سمت شمال شرقی با کشور سومالی و از سمت شرق با اقیانوس هند همسایه است. این کشور به‌ عنوان چهل و هفتمین کشور پهناور دنیا شناخته می‌شود.  وسعت بسیار زیاد این کشور دلیلی است که از اقلیم و آب و هوایی متنوع در نقاط مختلف خود بهره‌مند گردد.

کنیا

آب‌وهوا

همان‌طور که در قسمت بالا اشاره کردیم، کشور کنیا کشوری پهناور است. همین مسئله موجب شکل گیری اقلیم و آب و هوای متنوعی در سرتاسر آن شده است. به‌طورکلی می توان این کشور را کشوری با آب و هوای معتدل در نظر گرفت. نواحی ساحلی دارای آب و هوایی گرم و مرطوب بوده و نواحی شمال و شمال شرقی دارای آب و هوایی گرم و بسیار خشک هستند.

میانگین دمای سالانه در این کشور بالا است. همین مسئله باعث شده است که افراد در اکثر ماه های سال با لباس های خنک و تابستانی تردد نمایند. بهترین زمان سفر به کنیا بین ماه تیر تا ماه مهر است و حیات وحش در این ماه ها در بهترین وضعیت خود قرار گرفته است. گردشگران در این ماه ها می‌ توانند، شاهد گونه های حیوانی متعددی باشند که شاید هیچ کجای دیگر وجود نداشته باشند و بدین ترتیب تجربه ای فراموش نشدنی را برای خود به ارمغان آوردند.

کنیا

فرهنگ و آداب‌ورسوم مردم کنیا

همان‌طور که می‌دانید کنیا سال‌های بسیار طولانی تحت استعمار بوده است و مردم آن مردمی سخت‌کوش و صبور هستند. این کشور میزبان فرهنگ‌های مختلفی بوده و شاید باورتان نشود که 42 فرهنگ مختلف در این کشور سکونت دارند. همین مسئله باعث شده است که جشن‌ها و آیین‌های متعددی در این کشور وجود داشته باشد و هر قبیله‌ای آیین خود را به بهترین شکل ممکن زنده نگه دارد. به‌طورکلی مردم این سرزمین مردمی مهربان، صمیمی و مهمان‌نواز هستند و همواره معتقدند که آینده‌ای خوب و روشن در انتظارشان است. آن‌ها توریست‌ها و گردشگران را مایه‌ی پیشرفت کشور خود می‌دانند و به همین دلیل با آن‌ها، رفتاری دوستانه و پرمهر دارند.

کنیا

حمل‌ونقل و راه‌های ارتباطی

وضعیت حمل‌ونقل در کشور کنیا کمی کند و خسته‌کننده است و گردشگران برای رفتن از شهری به شهر دیگر و یا رفت‌وآمدهای درون‌شهری می‌توانند از قطار، اتوبوس، ماتاتو و یا ماشین‌های کرایه‌ای استفاده نمایند. قطارها و اتوبوس‌ها کندترین راه‌های ارتباطی هستند که به خاطر قیمت بسیار مناسب آن مورد توجه گردشگران بی‌شماری قرار می‌گیرند. ماتاتوها مینی‌بوس‌های مدرن‌تری هستند که توسط شرکت‌های خصوصی اداره می‌شوند و معمولاً 13 الی 33 نفر را در خود جای می‌دهند. این مینی‌بوس‌ها کمی راحت‌تر و سریع‌تر بوده و رفاه بیشتری را برای افراد مهیا می‌نمایند. گزینه‌ی بعدی کرایه‌ی اتومبیل شخصی در کنیا است که البته کمی پرهزینه‌تر است و برخی گردشگران آن را بر دیگر گزینه‌های موجود ترجیح می‌دهند.

کنیا

اخذ ویزا کنیا

افرادی که قصد سفر به کنیا را دارند، ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت نمایند.این کشور دارای سفارت‌خانه‌ای در تهران است و افراد یا نمایندگان قانونی آن‌ها به‌راحتی می‌توانند با ارائه‌ی مدارک موردنیاز، موفق به اخذ ویزای این کشور شوند. لازم به ذکر است که حضور گردشگران در سفارتخانه‌ی کنیا الزامی نیست مگر آنکه قصد سفر کاری و تجارب به این کشور را داشته باشند. آژانس‌های گردشگری نیز می‌توانند، پاسپورت مسافران را برای دریافت ویزا به سفارتخانه‌ی این کشور ببرند و امکان سفر را برای تمامی آن‌ها فراهم کنند. بنابراین کافی است تصمیم به سفر بگیرد ،مدارک خود را فراهم کنید و بلیط هواپیمای خود را خریداری نمایید و پس‌ از آن آماده‌ سفری خاص و منحص به‌ فرد در دل قاره‌ آفریقا شوید.

کنیا

قاره: آفریقا