هالونگ

شرح

این منطقه یعنی خلیج هالونگ یکی از میراث جهانی یونسکو است که 150000 هکتار وسعت دارد. این شهر در خلیج تونکین در شمال شرقی استان کوانگ نین ویتنام واقع است. در تور ویتنام با جاذبه های زیادی روبرو می شویم که هالونگ یکی از آنها است. این منطقه علاوه بر وسعت زیاد دارای 1600 جزیره زیبا می باشد.

خلیج هالونگ

اکثر جزایر این خلیج، کاملاً خالی از سکنه هستند و حسن این موضوع این است که طبیعت کاملا بکر و دست نخورده می باشد. منطقه خلیج هالونگ چه از منظر زیبایی طبیعی باورنکردنی و چه از نظر اهمیت زمین شناسی آن، بسیار خاص و بی‌نظیر است.

هالونگ چگونه به وجود آمد؟

تمام جزایر و برآمدگی ها که در خلیج هالونگ از سنگ آهک می باشند که در طول قرن‌ها به طور مداوم مورد فرسایش بودند تا به شمایل امروزی شدند.

هالونگ

منطقه هالونگ از نظر جغرافیایی جوان است که در شش هزار سال پیش شکل گرفت. برای میلیاردها سال، آب عمیق خلیج با لایه‌ای از گل و رسوب به ضخامت یک کیلومتر پوشیده بود. در دوره کربونیفر در اواخر عصر پالئوزوئیک و حدود 300 میلیون سال پیش، که فعالیت‌های زمین ساختی سنگین باعث جابجایی و بالا آمدن منطقه شد.

زیبایی‌های خلیج هالونگ

موقعیت خلیج هالونگ خاص است و به مسافران، تنوع زیادی از فعالیت‌های توریستی ارائه می‌دهد. از سواحل زیبا برای شنا وجود دارد، تا جزایر سنگ آهکی و غار های اسرارآمیز. ستون‌ های سر به فلک کشیده با فضای سبز و صخره‌ های ناب که خلیج را محصور کردند، دل هر بیننده‌ای را می‌برد. 

تور ویتنام

داستان‌های اساطیری درباره خلیج هالونگ

هزاران سال پیش، ویتنام، به عنوان یک کشور تازه تاسیس، مجبور بود به طور مداوم با مهاجمان شمال مبارزه کند. در باور عوام این امر باعث نارضایتی امپراتور یشم که بر بهشت ​​حکومت می‌کرد شد، بنابراین او مادر اژدها و فرزندانش را برای کمک به ویتنامی‌ها برای غلبه بر مبارزات بی پایان خود با فاتحان احتمالی فرستاد. در آن زمان بیشتر ارتش ویتنام برای دفاع در برابر دشمن تجمع کرده بودند و نیروی دریایی در دریای شرق به طور ناگهانی مورد حمله قرار گرفت.

بر طبق افسانه‌ ها در این لحظه مادر اژدها و فرزندانش برای کمک به نیروی دریایی در آسمان ظاهر شدند. اژدها با ترکیب آتش الهی و زمردهای غول پیکر، دشمنان را سوزاندند. زمردهای در اطراف میدان نبرد پخش شدند و جزایری را تشکیل دادند که تبدیل به خلیج هالونگ امروزی شدند.

هالونگ بی

کشتی‌های جنگی غرق شدند، دشمن فرار کرد و در نهایت صلح به ویتنام بازگشت. پس از نبرد، مادر اژدها و فرزندانش تصمیم گرفتند در دنیای فانی به شکل انسان زندگی کنند تا از حاکمیت ملی محافظت کنند و از ویتنامی‌ها با کشاورزی و دامداری حمایت کنند. این افسانه بیانگر این است که مردم ویتنام از نسل اژدها و پری هستند و خلیج یک مکان مقدس و ارزشمند برای آن‌هاست.

علاوه بر این مکان، درباره خلیج بای تو لانگ در همسایگی هالونگ نیز این افسانه جریان دارد. این مکان‌ها به بازدیدکنندگان یادآوری می‌کنند که به نوادگان اژدها احترام بگذارند. پس اگر راهی ویتنام برای تماشای زیبایی‌های هالونگ شدید، احترام به فرزندان اژدها فراموشتان نشود. 

موقعیت جاذبه

کشور: ویتنام
شهر: هانوی

موقعیت روی نقشه