غذاهای نپال

غذاهای نپال و طعم خاص مومو (Momo) 

غذاهای نپال یکی از جاذبه های کشور نپال است .مومو (Momo) شبیه به یک پیراشکی بخارپز می باشد که برای تهیه آن از گندم، سبزیجات و گوشت استفاده می‌شود. این پیراشکی گاه سبزیجات خام و فلفل و سیر قرار می‌گیرد و مومو به یک غذای مناسب برای گیاهخواران در سفر به نپال می باشد.  درون خمیری که برای تهیه مومو استفاده می‌شود، با استفاده از گوشت و ادویه‌های ویژه می باشد. و این غذای نپالی را به یک پیش غذای منحصر به فرد برای همگان تبدیل می‌کند. این غذا در بیشتر رستوران‌های مشهور نپال سرو می‌شود. شما در هر مکانی که حضور داشته باشید می‌توانید مومو و سس مخصوصی آن را به عنوان پیش غذا سفارش دهید.

غذاهای-نپال

دال بات (Dal Bhat) از مهمترین غذاهای نپال

نپالی‌ها در بسیاری از دستورالعملهای غذایی خود از ذرت و جو به جای برنج استفاده می‌کنند، اما طرز تهیه دال بات به عنوان یکی از مهم‌ترین غذاهای نپال با دیگر دستورالعمل‌ها تفاوت بسیار دارد. این غذای محلی که دارای شهرت جهانی می باشد در بیشتر مواقع از غذاهای نپال به نام غذای ملی نپال شناخته می‌شود. دال بات از سوپ عدس مخصوص نپالی، برنج، ترشی، سبزیجات و گوشت می باشد که درون یک سینی و در کنار هم سرو می‌شوند. توریست‌هایی که می‌خواهند طعم ماندگار غذاهای نپال را برای همیشه به خاطر بسپارند، حتماً در طول سفر برای یک بار هم که تجربه کنند، دال بات را امتحان می‌کنند.

دال-بات

توکپا (Thukpa) یک سوپ معرف نپالی

در بین انواع غذاهای نپال نام توکپا که یک سوپ متفاوت است نیز به چشم می‌خورد. این سوپ داغ بیشتر در نواحی کوهستانی طرفدار دارد و با وجود ادویه های فراوان و عطر دل‌نشینش، زمستان‌های سرد نپال را برای توریست‌ها دل‌چسب‌تر می‌کند. برای تهیه این سوپ از نودل، انواع سبزیجات تازه و گوشت طعم دار شده بوفالو، گاو، مرغ یا بره استفاده می‌شود. ریشه نام توکپا به کشور تبت باز می‌گردد و نشان می‌دهد که این غذا از تبت و چین وارد نپال شده است. با این وجود هم اکنون توکپا به عنوان یک غذای سرشناس نپالی شناخته می‌شود و بیشتر گردشگران چند بار طعم آن را در طول سفرشان امتحان می‌کنند.

نپال

شیرینی سفرتان را با امتحان سل روتی (Sel Roti) دو چندان کنید.

سل روتی (Sel Roti) یک نمونه شیرینی مخصوص از بین انواع غذاهای نپال است که ظاهری شبیه به دونات دارد، اما ساکنین نپال برای تهیه آن از آرد برنج استفاده می‌کنند. این شیرینی ترد که بافتی نرم دارد، اغلب در وعده‌های غذایی صبحانه یا عصرانه استفاده می‌شود. همچنین نپالی‌ها سل روتی را به عنوان یک شیرینی محلی ویژه در برخی از مراسم‌های مذهبی خود نیز سرو می‌کنند. برای تهیه سل روتی نیازی نیست که کل خیابان‌های نپال را زیر پا بگذارید، زیرا نزدیک‌ترین دستفروشی که در کنارتان حضور دارد می‌تواند این شیرینی خوش طعم را برای فروش ارائه کند.

غذای-نپالی

چاتاماری (Chatamari)، پیتزای مخصوص از غذاهای نپال

اگر برای امتحان کردن طعم غذاهای ویژه نپال لحظه‌شماری می‌کنید و پس از ورود به رستوران و بررسی منو نمی‌توانید یک گزینه را به عنوان نمونه انتخاب کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم چاتاماری را سفارش دهید؛ زیرا این غذا که با نام پیتزای مخصوص نپالی‌ها شناخته می‌شود از هر پیتزایی که تا به حال طعم آن را امتحان کرده‌اید لذیذتر است. برای تهیه خمیر این پیتزا از آرد برنج استفاده می‌شود، سپس همانند پیتزا بر روی نان برنجی گوشت، قارچ، سبزیجات و… قرار می‌گیرد. حال که با غذاهای نپال آشنا شدید دیگر مطالب مربوط به نپال را نیز در وبلاگ سایت پارسوآ مطالعه فرمایید.

تورنپال

1 دیدگاه برای ”غذاهای نپال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *