دوشنبه

dushanbe

شرح

شهر دوشنبه

شهر دوشنبه به عنوان پایتخت تاجیکستان شناخته می‌شود. این شهر با جمعیتی بیش از 900000 نفر تا سال 2020، بزرگترین شهر این کشور است. دوشنبه نه تنها به خاطر جمع یتش مشهور است، بلکه به دلیل جاذبه‌های خیره‌کننده‌اش که ارزش دیدن را دارند، متمایز است.

دوشنبه

جاذبه های گردشگری دوشنبه

پارک رودکی

یکی از اولین مقاصد این شهر که می‌توانید در هنگام حضور در دوشنبه از آن دیدن کنید، پارک رودکی است.  این پارک، وسعت نسبتا زیادی دارد و به علت نوع خاص درختانش بسیار مشهور است. در این پارک شاهد مجموعه‌ای با شکوه از مسیرها در کنار فواره‌ها، دریاچه‌ها و باغ‌های گل خواهید بود. در این پارک، مجسمه رودکی قرار داده شده است که جاذبه بسیار خوبی برای عکاسی است.

مجسمه اسماعیل سومونی

این مجسمه یکی از چشمگیرترین مجسمه‌ های مدرن شهر  است که به منظور بزرگداشت بنیانگذار سلسله سامانیان تهیه شد. مجسمه اسماعیل سامانی به دلیل موقعیت برجسته‌اش در میدان دوستی، به یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی تبدیل شده که باید به آن بروید و تصاویر جذابی برای شبکه‌های اجتماعی تهیه کنید.

تاجیکستان

باغ وحش دوشنبه

دوشنبه دارای باغ وحشی است که بیش از 600 گونه جانوری را در خود دارد. باغ وحش علاوه بر اینکه تفریح دلچسبی برای کودکان و خانواده‌ها ست، اطلاعات مفیدی درباره حیوانات بومی کشورهای مختلف نیز ارائه می‌کند.

کوه‌های فان

کوه‌ های فان یک مقصد فوق‌ العاده دیدنی در شهر دوشنبه است که ارزش دیدن را دارد. این رشته کوه تقریباً در راه دوشنبه و سمرقند قرار دارد و اگر اهل کوهنوردی هستید، به شدت به شما توصیه می‌ کنیم. هنگام پیاده روی در کوه‌های فان، می‌توانید دریاچه‌های کوهستانی مختلفی مانند دریاچه کولیکالون و دریاچه آلو را ببینید.

بازار سبز

بازار شاه منصور یا بازار سبز یکی از زنده‌ترین و جذاب‌ترین بازارهای کشور تاجیکستان است که پیشنهاد می‌کنیم حتما از آن دیدن کنید. در این بازار می‌توانید خوراکی‌ های محلی شهر دوشنبه را به عنوان سوغاتی خریداری کنید و با پوشاک مردم تاجیکی آشنا شوید. ضمنا از ادویه‌ جات این بازار هم غافل نشوید.

جمعیت تاجیکستان

 کاخ ملل

لازم نیست تا نیویورک بروید که کاخ سفید را ببینید! نمونه مشابه آن در این کشور وجود دارد. کاخ ملل، محل رسمی اقامت رئیس جمهور تاجیکستان است. این کاخ در سال 2002 بنا شد و توسط Codest International طراحی گردید. اینجا جایی است که رئیس جمهور از مقامات خارجی پذیرایی می کند و اغلب رویدادهایی را برگزار می‌کند.  اما شما به عنوان یک گردشگر در بازدید از شهر دوشنبه می‌توانید از این کاخ دیدن کنید. هنگام گشت و گذار در کاخ ملل، از معماری سلطنتی و محیط آن هیجان خواهید داشت. همچنین می توانید میله پرچم دوشنبه را که در وسط گنبد قرار دارد، ببینید.

تور تاجیکستان

سوغات دوشنبه

نمی‌شود که تا دوشنبه بروید اما سوغاتی نیاورید. اگر با تور راهی تاجیکستان و دوشنبه شدید، یادتان نرود که نان تاجیکی بخرید. ضمنا حوله‌ های تاجیکی هم بسیار معروف هستند، از تندیس‌های چوبی و سفالی این شهر هم که اگر چیزی نگوییم بهتر است، خودتان باید ببینید و اگر توانستید در برابر خرید، مقاومت کنید! پارچه و لباس، ظروف رنگ‌آمیزی شده، تابلوهای گلدوزی شده و  ظروف مسی شهر دوشنبه هم زبانزد خاص و عام است.

سوغات تاجیکستان

شما برای اطلاعات بیشتر می توانید کشور تاجیکستان و جاذبه های تاجیکستان را مطالعه نمایید.

کشور: تاجیکستان