دلتای دانوب

شرح

دلتای دانوب کجاست؟

دانوب یکی از عجایب واقعی کشور رومانی است و مروارید پنهانی است که منتظر کشف شدن است. این دلتا، جدیدترین سرزمین اروپا ست. دلتا هر ساله 40 متر رشد می‌کند و دشتی است که هنوز در حال شکل گیری است. این دشت از خاکریزها، جزایر کوچک، کانال‌ها، دریاچه‌ها، باتلاق‌ها و پساب‌ها ساخته شده است. این محیط غیر معمول، دانوب را بسیار منحصر به فرد و یکی از زیباترین مکان‌های اروپا می‌کند که طبیعت همچنان با کمترین دخالت انسان در اختیار گونه‌های گیاهی و جانوری است.

دلتای دانوب

درباره دانوب، دومین دلتای بزرگ اروپا

دانوب، دومین دلتای بزرگ اروپا است. بزرگترین آنها دلتای ولگا است. از میان 300 منطقه طبیعی برتر جهان،  دانوب با توجه به اهمیت اکولوژیکی آن در رتبه سوم قرار دارد. دلتا خانه 250 گونه پرنده است که یکی از غنی‌ترین مکان‌های پرنده شناسی در جهان است. بازدید از دلتا به شما این فرصت را می‌دهد که حدود 5000 گونه جانوری و گیاهی را ببینید که برخی از آن‌ها بسیار نادر هستند.

زیبایی‌های دلتای دانوب

 به نظر نمی‌رسد با هیچ تعریف و تمجیدی بتوان زیبایی منحصربه فرد این منطقه را بازگو کرد، شاید فقط به این شکل که از شما بخواهیم چشمانتان را ببندید و چنین صحنه‌ای را تجسم کنید: نهرهای بلند و جاری آب که همانند جاده‌هایی زیبا شما را به سمت مناظری بکر و دیدنی سوق می‌دهند. نیلوفرهای آبی روی رود می‌رقصند و پلیکان، اسب‌های وحشی و گونه‌های بی‌شماری از حیوانات را می‌توانید به راحتی در این منطقه ببینید. تلفیق سکوت و صدای طبیعت، با وزش باد و جریان آب، آرامشی وصف ناشدنی به شما هدیه می‌کند.

رود دانوب

چگونه زیبایی دلتای دانوب را درک کنیم

شما برای درک عظمت و زیبایی شگفت انگیز دلتای دانوب، هیچ راهی ندارید جز اینکه سوار قایق شوید و به دل حیات وحش منطقه بزنید. اگر به گونه‌های کمیاب پرندگان، قایقرانی و ماهیگیری علاقه دارید، دانوب، مکان خوبی برای لذت بردن از زیبایی‌های طبیعت و همچنین محیطی عالی برای عکاسی است. روستاهای کوچک واقع در سواحل این منطقه جوامع دوستانه‌ای هستند که در آن ویلاهای مدرن درهای خود را به استقبال از گردشگران باز می‌کنند.  در اینجا یک مکان راحت برای خواب، یک حیاط بزرگ برای استراحت و یک غذای گرم و خوشمزه که معمولاً از ماهی پخته شده است، خواهید یافت. دلتای دانوب به خاطر غذاهای اصیل و خوشمزه‌اش معروف است و هر کسی که آن را برای بازدید انتخاب می کند، باید این غذاها را امتحان کند.

دانوب

طبیعت بکر و وحشی دلتای دانوب

دانوب به عنوان یک مکان وحشی می باشد، زیرا تنها حدود 15000 نفر در آن زندگی می کنند که در 25 مکان و دو شهر بزرگتر دسته بندی شده‌اند: تولچا و سولینا.  در طول سال‌ها، دلتا به یک مقصد گردشگری تخصصی در زمینه های مختلف گردشگری تبدیل شده است:

  • علمی
  • ماجراجویی
  • کشاورزی
  • آموزشی
  • و فرهنگی

رودخانه دانوب

جاهای دیدنی دلتای دانوب

گردشگران می‌توانند به طور مستقیم با مردم محلی که محل اقامت یا وسایل حمل و نقل را فراهم می‌کنند، ارتباط برقرار کنند. برخی از جاذبه‌هایی که گردشگران می‌توانند از آن‌ها بازدید کنند، عبارتند از:

  • مرکز موزه بوم گردی دلتای دانوب (میزبان بزرگترین آکواریوم رومانی)
  • موزه تاریخ و باستان شناسی
  • موزه قوم نگاری و هنرهای عامیانه
  • و  موزه هنر.

موقعیت جاذبه

کشور: رومانی
شهر: بخارست

موقعیت روی نقشه