پیست های اسکی ترکیه

شرح

معرفی پیست های اسکی ترکیه

همین‌طور که احتمالاً می‌دانید ترکیه کشوری کوهستانی است و زمستان‌های سرد و پربرفی دارد که همین موضوع این کشور را به یکی از بهترین مناطق برای احداث پیست‌های اسکی و ورزش‌های زمستانی تبدیل کرده. دولت ترکیه هم چند سالی است که با در نظر گرفتن همین شرایط جغرافیایی اقدام به ساخت پیست‌های اسکی به‌روز و مجهز و با امکانات عالی کرده. با وجود این پیست‌ها حتی در ماه‌های سرد سال هم گردشگری در ترکیه از رونق نمی‌افتد. با ما همراه شوید تا شما را با برخی از بهترین و مجهزترین پیست های اسکی ترکیه آشنا کنیم.سالانه هزاران تور اسکی از سراسر جهان به مقصد پیستهای اسکی زیر سرازیر می شود.پیست های اسکی ترکیه

پیست اسکی اولوداغ (Uludağ)

این پیست قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین پیست اسکی کشور ترکیه است که در فاصله 36 کیلومتری از استان بورسا واقع شده. این پیست در ارتفاعی بین 1800 تا 2500 متری قرار دارد و برای بازدید و اسکی در آن بهتر است در فصل زمستان به این منطقه سفر کنید.

پیست ارجیس (Erciyes)

این پیست در 25 کیلومتری استان کایسری و 80 کیلومتری کپدوشیا (Cappadocia) واقع شده و یکی از قدیمی‌ترین پیست های اسکی ترکیه است. این پیست در کوه ارجیس قرار دارد که با ارتفاع تقریبی 3915 متر مرتفع‌ترین نقطه آناتولی است.

پیست پالاندوکن (Palandöken)

این پیست یکی از بزرگ‌ترین پیست های اسکی ترکیه است که در ارزروم واقع شده و به اعتقاد بسیاری بهترین پیست ترکیه است. دلیل آن هم وجود امکانات عالی، هتل‌های مناسب، شرایط خوب و البته پودر کلرادو است که در زمستان توسط برف پوشیده می‌شود.توراسکی

پیست ساریکامیش (Sarıkamış)

پیست اسکی ساریکامیش در 50 کیلومتری شهر کارس قرار دارد. بهترین زمان برای اسکی در این پیست فصل زمستان است. این پیست فضای منحصر به فرد جنگلی دارد که دارد که برای هر مهارتی از اسکی پیست وجود دارد. در مقاله بعدی با این پیست با جزئیات بیشتری آشنا می شوید.

پیست کارتالکایا (Kartalkaya)

کارتالکایا پیستی است در 40 کیلومتری شهر بلو (Bolu) که در نزدیکی دریای سیاه قرار دارد. این پیست در ارتفاع 1850 تا 2200 متر واقع شده و بهترین زمان برای اسکی در این پیست فصل زمستان است.

پیست ایلگاز (Ilgaz)

یکی دیگر از پیست های اسکی ترکیه پیست ایلگاز است که در 40 کیلومتری استان کاستامونو قرار گرفته. ارتفاع این پیست 2850 متر است و برای اسکی در این پیست باید در زمستان به آن مراجعه کنید.

پیست کارتپه (Kartepe)

این پیست در استان کوجائلی که در شمال غربی ترکیه و در کرانه‌های دریای سیاه واقع شده قرار دارد. این پیست به ویژه برای اسکی‌بازان مبتدی و متوسط مناسب است. ارتفاع این پیست 1700 متر است که می‌توان با استفاده از 3 تله‌کابین به آنجا رسید.

پیست ساکلیکنت (Saklikent)

این پیست در 50 کیلومتری غرب آنتالیا و در رشته‌کوه‌های بیدا (Beydağ) واقع شده. ارتفاع این پیست بین 2000 تا 2400 متر است. ارتفاع برف در این منطقه به 1 متر هم می‌رسد و البته تنها در فصل زمستان دایر است.

پیست بوزدا (Bozdağ)

پیست بوزدا در 110 کیلومتری جنوب شرقی استان ازمیر قرار دارد. مثل بیشتر پیست های اسکی ترکیه این پیست هم تنها در زمستان فعال است. ارتفاع این پیست بین 1700 تا 2157 متر است. دامنه‌های شمالی این پیست برای اسکی آلپاین مناسب است.

پیست داوراز (Davraz)

این پیست کوچک در 26 کیلومتری استان اسپارتا قرار دارد. پیست داوراز دارای 2 تله‌کابین و یک بالابر ایستاده است که برای طی مسافت 3 کیلومتری آن استفاده می‌شوند.

شرکت گردشگردی پارسوا بعنوان طراح و مجری تورهای طبیعت گردی داخلی و خارجی، افتخار برگزاری صدها تور اسکی ازجمله تور اسکی ترکیه و تور اسکی اروپا برای گردشگران ایرانی و خارجی دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ قیمت تور با ما در تماس باشید. جهت مشاهده تور اسکی پالاندوکن اینجا را کلیک کنید.

موقعیت جاذبه

کشور: ترکیه
شهر: کارس