تور کامل قشم، هرمز و هنگام

تور قشم

تور قشم یکی از جذب ترین تورهای است که معمولا در  نیمه دوم سال برگزار می شود. این جزیره دارای جاذبه های زیاد طبیعی می باشد که در ادامه توضیح داده خواهد شد. ژئوپارک  جزیره قشم جزیره ای در جنوب ایران است که به شکل دلفین است.  این جزیره بزرگترین جزیره منطقه خلیج فارس و به موازات سواحل جنوبی تنگه هرمز قرار دار د که ثبت میراث جهانی یونسکو نیز می باشد. این جزیره بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره خلیج فارس نیز می باشد. ژئوپارک جهانی قشم بخشی از رشته کوه عظیم زاگرس است که در نتیجه آخرین مرحله  از کوه زایی آلپ (بیش از 480 میلیون سال) تغییر شکل داده و چین خورده است. ما در تور قشم با بسیاری از دیدنی این جزیره زیبا آشنا خواهیم شد.

تور قشم

تنوع زیستی

این جزیره دارای حیات وحش زیادی از جمله پرندگان، خزندگان، دلفین ها و لاک پشت ها را در خود جای داده است. بخاطر همین موضوع تور قشم از طرفداران زیادی برخوردار است. 

فرهنگ و تمدن

ما در تور قشم با بسیاری از فرهنگ های این مردمان نیز آشنا خوایم شد. فرهنگ قشم بر اساس طبیعت دست نخورده و میراث زمین شناسی آن شکل گرته است. قدمت سکونتگاه انسانی آن به حدود 40 هزار سال قبل باز می گردد. طب تحلیل های باستان شناسان، ساکنان این جزیره در دوره ایران باستان، به خصوص در دوره ساسانی مراودات تجاری زیادی با مردمان شرق دور، سواحل غربی شبه قاره هند، سواحل جنوبی خلیج فارس و به ویژه سواحل شرقی آفریقا ، داشتند. این تبادل تجاری در دوره اسلامی نیز وجود داشت. از این رو بسیاری از آثار فرهنگی، لباس یا موسیقی مردمان قشم ریشه در فرهنگ های آفریقایی و هندی دارد.

جاذبه های قشم

جاذبه ای قشم

جاذبه های که در تور قشم خواهیم دید بسیار زیبا هستند که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره نمود. آشنایی با فرهنگ و زندگی مردمان منطقه قشم، طبیعت گردی در جزیره قشم، هنگام، هرمز و دیدن جاذبه های طبیعی آنها مثل دلفین‏ های خلیج فارس، طبیعت زیبای تنگه هرمز، پارک کروکودیل نوپک، جنگل حرا دیدار از پرندگان محلی و مهاجر منطقه، قلعه پرتغالی ها و معدن خاک های رنگین هرمز، دره مجسمه ها، دره ستاره ها، پدیده طبیعی و زیبای چاه‏کوه، بندر لافت و چاه های تلا، کارگاه‏ لنج‏سازی و گشت بازارهای درگهان و قشم.

قشک گردی

این سفر در یک نگاه
محل حرکت تور: راه آهن وسیله نقلیه محلی: ون - اتوبوس
وسیله نقلیه اصلی: قطار مدت: 5روز
ساعت حرکت:12:00 مدت مرخصی:
جاذبه های این تور: آشنایی با فرهنگ و زندگی مردمان منطقه قشم، طبیعت گردی در جزیره قشم، هنگام، هرمز و دیدن جاذبه های طبیعی آنها مثل دلفین‏ های خلیج فارس، طبیعت زیبای تنگه هرمز، پارک کروکودیل نوپک، جنگل حرا دیدار از پرندگان محلی و مهاجر منطقه، قلعه پرتغالی ها و معدن خاک های رنگین هرمز، دره مجسمه ها، دره ستاره ها، پدیده طبیعی و زیبای چاه‏کوه، بندر لافت و چاه های تلا، کارگاه‏ لنج‏سازی و گشت بازارهای درگهان و قشم
روز اول: حرکت به بندر عباس

امروز از راه آهن تهران در ساعت 12 به سمت بندر عباس حرکت می کنیم و فردا ساعت حدود 8 صبح به بندر عباس خواهیم رسید.

جزیره قشم

امروز صبح پس از صرف صبحانه در قطار وارد بندر عباس می شویم سپس به سوی اسکله خواهیم رفت تا با لنج و اتوبوس های دریایی به جزیره زیبای قشم سفر دریایی دو ساعته داشته باشیم. پس از ورود به جزیره قشم به محل اقامت خود خواهیم رفت و ناهار را در آنجا صرف خواهیم نمود.  پس از استراحتی کوتاه به دیدار جنگلهای حرا خواهیم رفت، قایق سواری در میان جنگلهای حرا و آشنایی با اقلیم منطقه و دیدار از پرنده های حرا را خواهیم داشت . بعد از آن گشت بندر لافت را خواهیم داشت و در نهایت برای صرف شام و اقامت شبانه باز خواهیم گشت.

بعد از صرف صبحانه در محل اقامت به سوی سوی جزیره هرمز حرکت می کنیم، و از دیدنی های جزیره دیدن می کنی. دیدار از قلعه پرتغالی ها، معدن خاکهای رنگین هرمز و سپس  صرف ناهار محلی در خانه بومیان جزیره را خواهیم داشت. دیدار خانه و موزه دکتر نادعلیان،دره مجسمه ها و در نهایت به جزیره قشم باز خواهیم و برای بازارگردی به شهر قشم خواهیم رفت.

صرف صبحانه در محل اقامت، و سپس حرکت با قایق برای دیدن جزیره هنگام و تماشای دلفینها و لاک پشتهای بازی گوش و  همچنین سواحل زیبای صخره ای، شنی و اکواریوم طبیعی. ناهار محلی را در جزیره هنگام صرف خواهیم کرد و به دیدار از پارک پرورش کروکودیل نوپک خواهیم رفت و بعد از آن برای دیدار از دیگر جاذبه ها به قشم باز خواهیم گشت.

پس از صرف صبحانه به سمت روستای برکه خلف که تمیز ترین روستای ایران می باشد بازدید خواهیم داشت، از دره ستارگان دیدن می کنیم و در ادامه به سمت اسکله می رویم تا به بندر عباس و ایستگاه را آهن برویم و با خاطراتی خوش بندرعباس را به سوی تهران ترک کنیم. فردا تا قبل از ظهر به تهران وارد خواهیم شد.

دره ستارگان

لوازم ضروری

 • کفش مناسب راهپیمایی سبک،
 • کوله پشتی کوچک،
 • لباس مناسب و راحت طبیعت گردی و شهرگردی،
 • کلاه و عینک آفتابی، قمقمه یا ظرف آب،
 • هد لامپ یا چراغ قوه، لوازم و داروی شخصی،
 • شناسنامه و کارت ملی،
 • پول

لوازم پیشنهادی

 • کوله پشتی بزرگ مناسب وسایل سفر
 • بالش پشت گردنی و پتوی کوچک سفری جهت استراحت داخل ماشین/قطار
 • نخ و سوزن و بند کفش اضافه و لوازم استحمام
 • دوربین عکاسی، نقشه راهها و یا نقشه مقاصد مورد سفر

جدول پذیرایی

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط نوع اقامت توضیحات
۱----قطارگردشگرقطار-
۲قطارپارسوآاقامتگاهپارسوآاقامتگاهپارسوآاقامتگاه بومگردی-
۳اقامتگاهپارسوآاقامتگاهپارسوآرستورانگردشگراقامتگاه بومگردی-
۴اقامتگاهپارسوآاقامتگاهپارسوآرستورانگردشگراقامتگاه بومگردی-
۵اقامتگاهپارسوآرستورانگردشگرقطارگردشگرقطار-

اقامت‌ها: ۲ شب قطار، ۳ شب اقامتگاه بومگردی
گردشگر: کلا ۵ وعده شامل: ۱ وعده ناهار، ۴ وعده شام
پارسوآ: کلا ۸ وعده شامل: ۴ وعده صبحانه، ۳ وعده ناهار، ۱ وعده شام

قوانین تور پارسوآ

قوانین تور و مقررات عمومی تورهای پارسوآ کاشفان سزمین پارسوآ یک شرکت…

قوانین تورهای داخلی

قوانین تورهای داخلی توسط وزارت گردشگری ارائه می گردد و کلیه آژانس…

نوشته‌های مرتبط
ژئو پارک قشم
ژئو پارک قشم

ژئو پارک قشم شهرتی جهانی داشته و در میان مکان‌های تفریحی بین‌المللی،…


کشورهای مورد بازدید
ایران

خلاصه ای از ایران ایران سرزمینی که در گذشته به نام پارس…


شهرهای مورد بازدید
قشم
قشم

قشم یکی از منحصربه‌فردترین جزایر ایران است که سفر به آن می‌تواند…