تور گلاب گیری و دیدنی های کاشان

تور کاشان

تور کاشان یکی از تورهای جذاب استان اصفهان می باشد که  پس از شهر اصفهان، جایگاه بزرگترین شهرستان این استان را به خود اختصاص داده است. زیبایی مثال‌زدنی و حس طراوت وصف‌نشدنی که در تور کاشان، مخصوصا در بهار خواهید دید، از جمله مواردی است که گردشگران را به خود جذب می‌کند. همچنین شهر کاشان به‌دلیل قدمت زیادی که دارد، بناهای تاریخی و فرهنگی زیادی در آن یافت می‌شود. از دیگر ویژگی‌های برجسته این شهر، این است که مشاهیر بزرگی در این شهر چشم به جهان گشوده‌اند و از این حیث کاشان در کشور سرآمد است . 

شهر کاشان بیش از هفت هزار سال قدمت دارد و محل تولد یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های بشری به نام سیلک می باشد. مردمان این تمدن اولین کسانی بودند که یکجانشین شدند. سپس آریایی‌ها به مردم تمدن سیلک حمله می‌کنند و در منطقه سیَلک که در جنوب غربی کاشان قرار دارد، ساکن می‌شوند.

 تور کاشان

جاذبه ها

در تور کاشان با بسیاری از جاذبه های این شهر آشنا می شوید. از جمله جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی بسیاری می‌باشد. برخی از این جاذبه‌های گردشگری عبارتند از:

 1. مسجد جامع کاشان: این مسجد نمونه‌ای برجسته ای از معماری ایرانی-اسلامی است که در قرن هفدهم بنا شد.

 2. بازار تاریخی کاشان: این بازار دارای کوچه‌ها و بناهایی است که به دوران قاجار بازمی‌گردد و در آن می‌توانید انواع صنایع دستی، غذاهای محلی و شیرینی‌های معروف کاشان را تجربه کنید.

 3. باغ فین: این باغ به دوران صفویه بازمی‌گردد و دارای بناهای تاریخی، استخرهای آبی، چمن‌زارهای سبز و درختان عمده‌ای مانند سروهای بلند و گونه‌های مختلف گل و گیاه است. باغ فین یکی از مهمترین سبک های باغ ایرانی می باشد که در تور کاشان از آن بازدید می کنیم.

 4. مدرسه چهارباغ: این مدرسه در قرن یازدهم ساخته شده و به عنوان یکی از نمونه‌های برجسته از معماری اسلامی شناخته می‌شود.

 5. خانه بروجردی‌ها: این خانه دارای معماری سنتی ایرانی و تزئینات داخلی مجلل است و به عنوان یکی از نمونه‌های برجسته از معماری مسکونی در ایران شناخته می‌شود.

 6. عمارت دولت‌آباد: این عمارت در دوران قاجار ساخته شده و دارای باغ‌های زیبا، حیاط‌ های بزرگ و بناهای مجللی مانند تالارهای بزرگ، اتاق‌های مجلل و حمام‌های زیبا است.

 7. باغ علاءالدین: این باغ دارای بناهای تاریخی، چشمه‌ها، استخرها و گل‌ها و گیاهان زیبایی است.

 8. باغ‌های ارگ: این باغ‌ها به دوران صفویه بازمی‌گردند و دارای بناهای تاریخی، آبشارها، چشمه‌ها، باغ‌های میوه و گل است.

اینها تنها بخشی از جاذبه‌های دیدنی کاشان هستند و شهر دارای بسیاری از آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی دیگری است که می‌توانید در سفر خود به این شهر زیبا، به آن‌ها سر بزنی

این سفر در یک نگاه
محل حرکت تور: تهران وسیله نقلیه محلی: متناسب با تعداد نفرات
وسیله نقلیه اصلی: اتوبوس مدت: 3.5 روز
ساعت حرکت:15:00 مدت مرخصی:
جاذبه هایی که در تور کاشان خواهیم دید . شهر زیرزمینی اویی در نوش آباد- آب انبار های شهر زیر زمینی و قلعه نوش آباد - روستای نیاسر - غار نیاسر - 4 طاقی نیاسر - چشمه اسکندر - آبشار نیاسر -باغ و حمام فین - تپه سیلک - خانه طباطبایی ها - حمام سلطان امیر احمد - مسجد آقا بزرگ - مسجد جامع و بازار کاشان
نیم روز اول : حرکت به سوی کاشان

امروز راس ساعت 15:00 از ترمینال جنوب به سوی شهر کاشان حرکت می کنیم و حدود چهار ساعت در اتوبوس 25 نفره تخت خواب شو خواهیم بود. توجه داشته باشید که یک و نیم ساعت زودتر قبل از حرکت اتوبوس در ترمینال حضور داشته باشید. بعد از رسیدن به شهر کاشان به سمت محل اقامت خواهیم رفت، وقت آزاد در اختیار گردشگر خواهد بود تا به سلیقه خود از رستوران های شبانه شهر استفاده نماید و شب را در اقامتگاه سپری خواهیم نمود.

 

امروز صبح پس از صرف صبحانه به سوی شهر نوش آباد حرکت خواهیم کرد و از جاذبه های دیدنی شهر نوش آباد دیدن می کنیم. در نوش آباد از شهر رمز آلود و زیر زمینی اویی دیدن کرده و پس از صرف ناهار از آب انبار های شهر و به قلعه زیبا و تاریخی نوش آباد دیدن می کنیم. بعد از آن از تپه سیلک و مسجد آقا بزرگ دیدن خواهیم نمود. بعد از اتمام گشت ها به محل اقامت خود خواهیم رفت و شب را وقت آزاد خواهید داشت تا از رستوران های شبانه لذت ببرید.

 

پس از صرف صبحانه ساعت 8 صبح برای دیدن مراسم زیبای گلابگیری به سمت روستای نیاسر حرکت می کنیم . در نیاسر مراسم گلابگیری را شاهد خواهیم بود و از غار نیاسر (غار رییس) دیدن می کنیم، بعد از صرف ناهار از دیگر جاذبه های منطقه شامل 4 طاقی نیاسر، چشمه اسکندر و آبشار نیاسر دیدن می کنیم و بعد از آن برای استراحت به هتل باز میگردیم. شب را وقت آژاد خواهید داشت تا به اختیار خود از دیدنی های شهر و یا رستوران های شبانه استفاده نمایید و شب را در هتل اقامت خواهیم داشت.

پس از صرف صبحانه ساعت 8 به دیدن باغ فین می رویم، بعد از آن به دیدن خانه های زیبای طباطبایی ها، عباسی، بروجردی ها،حمام سلطان امیر، و مسجد جامع و بازار کاشان دیدن می کنیم. بعد از اتمام گشت ها به ترمینال می رویم تا به سوی تهران بازگردیم.

جزئیات اقامت

توجه:
لطفا جهت خرید تور مبلغ را به مشخصات ذیل واریز نمایید و به کارشناسان فروش به شماره تلفن 02191014140 اعلام نمایید.

شماره کارت: 8662-2874-8610-6219
شماره شبا: 01-7430-0830-8000-0807-0560-23 IR
بانک سامان
به نام: محمد حسین پناهی نیکو

لوازم ضروری

 • کفش کوه پیمایی و یا کفش مناسب راهپیمایی سبک
 • کوله پشتی کوچک
 • لباس مناسب و راحت طبیعت گردی و شهرگردی
 • کلاه و عینک آفتابی
 • قمقمه یا ظرف آب
 • هد لامپ یا چراغ قوه
 • لوازم و داروی شخصی
 • کوله پشتی بزرگ مناسب وسایل سفر
 • شناسنامه و کارت ملی
 • پول

لوازم پیشنهادی

 • بالش پشت گردنی و پتوی کوچک سفری جهت استراحت داخل ماشین/قطار
 • نخ و سوزن و بند کفش اضافه
 • فلاسک کوچک
 • لوازم استحمام و آب تنی در صورت وجود شرایط آب تنی
 • دوربین عکاسی
 • نقشه راهها و یا نقشه مقاصد مورد سفر

جدول پذیرایی

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط نوع اقامت توضیحات
۱----رستورانگردشگرهتل-
۲هتلپارسوآرستورانپارسوآرستورانگردشگرهتل-
۳هتلپارسوآرستورانپارسوآرستورانگردشگرهتل-
۴هتلپارسوآرستورانپارسوآرستورانگردشگراتوبوس-

اقامت‌ها: ۳ شب هتل، ۱ شب اتوبوس
گردشگر: کلا ۴ وعده شامل: ۴ وعده شام
پارسوآ: کلا ۶ وعده شامل: ۳ وعده صبحانه، ۳ وعده ناهار

قوانین تور پارسوآ

قوانین تور و مقررات عمومی تورهای پارسوآ کاشفان سزمین پارسوآ یک شرکت…

قوانین تورهای داخلی

قوانین تورهای داخلی توسط وزارت گردشگری ارائه می گردد و کلیه آژانس…

کشورهای مورد بازدید
ایران

خلاصه ای از ایران ایران سرزمینی که در گذشته به نام پارس…


شهرهای مورد بازدید
کاشان

به این مطلب امتیاز دهید