آنتالیا

شرح

کمتر کسی است در کشور ما که نام آنتالیا را به عنوان یکی از معروف‌ترین شهرهای کشور ترکیه نشنیده باشد. جالب‌تر اینکه در فرهنگ اصطلاحات ایرانی، سفر به آنتالیا مقارن است با تفریح و خوشگذرانی. پارسوآ خدمات رزرو هتل، پرواز و کلیه خدمات سفر شما در آنتالیا را انجام میدهد.

آنتالیا

 شهر آنتالیا کجاست؟

آنتالیا شهری با قدمت زیاد و بندری تفریحی در ترکیه است که بیشتر با هتل‌های لوکس و مجلل، قایق‌های تفریحی و سواحل زیبا شناخته می‌شود. این شهر، جایی است که اوج هماهنگی میان دریا، خورشید، تاریخ و طبیعت را شاهد خواهید بود. همچنین زیباترین و شفاف ترین ساحل در امتداد مدیترانه را در بر می‌گیرد. آنتالیا همچنان اهمیت تاریخی خود را به عنوان مرکزی مهم در سواحل جنوبی کشور علاوه بر زیبایی‌های طبیعی شگفت انگیز، حفظ کرده است.

تور آنتالیا

این کلان شهر ترکیه، مقصد گردشگری بسیاری از مسافران در سراسر جهان است.  بعد از استانبول، دومین شهر پر بازدید در کل کشور ترکیه محسوب می‌شود. آنتالیا سریع‌ترین استان در حال رشد در ترکیه است، با حدود 2 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت. این شهر نه تنها پنجمین شهر معروف ترکیه است، بلکه به عنوان نگین مدیترانه یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می‌شود.

تور ترکیه

آب و هوای آنتالیا

آب و هوای این استان، معتدل مدیترانه‌ای است: تابستان‌ها گرم و خشک و در زمستان‌ها معتدل و بارانی است. تابش آفتاب از ماه آوریل شروع می‌شود و تا رسیدن اکتبر ادامه دارد و زمستان‌ها به طرز دلپذیری ملایم است.  رطوبت کمی بالا، حدود 64 درصد و میانگین دمای آب 21.5 درجه سانتیگراد است. آنتالیا واقعاً بهشت است. جایی که در آن فصل تابستان حدود 8-9 ماه طول می‌کشد و از این رو لقب پایتخت گردشگری ترکیه را از آن خود کرده است.

اهمیت تاریخی انتالیا

در تاریخ چنین آمده است که این شهر توسط پادشاه پرگامون، آتالوس دوم، در قرن دوم قبل از میلاد تأسیس شد. و نام شهر را آتالیایی گذاشت. پس از رومیان، بیزانس، سلجوقیان و سرانجام عثمانی‌ها شهر را اشغال کردند. از این رو در اطراف شهر بقایای فرهنگی و باستانی زیادی از آن تمدن‌ها به جا مانده است. اگر به آنتالیا سفر کردید، بدانید که مناره شیاردار زیبای مسجد یولی منارلی واقع در مرکز شهر، توسط سلطان سلجوقی علاالدین کیکوبات در قرن سیزدهم ساختند. آنجا یک یادگاری از دل تاریخ است.

پرواز آنتالیا

از دیگر آثار باستانی واقع در این شهر می‌توان به کاراتای مدرسسی، برج هیدیرلیک، آهی یوسف مسیدی و مسجد ایسکله، اشاره کرد.  مسجد های مهم این شهر عبارتند از:  مورات پاشا، تکلی مهمت پاشا، بالی‌بی،  مسلم،  سیه سنان افندی و  عثمان افندی از دیگر مکان‌های مهم این شهر هستند. جاذبه طبیعی ساحل لارا در شرق و ساحل کنیالتی در غرب این شهر ایده‌آل‌ترین سواحل برای شنا هستند. در کنار این سواحل، دو پارک آبی نیز در آنتالیا وجود دارد که در آن بازی‌های آبی مختلفی انجام می‌شود. از دیگر مکان‌های جالب در حومه این شهر می‌توان به آبشار دودن بالا و پایین، آبشار کورسونلو، ساکلیکنت که مرکز ورزش‌های زمستانی است. پارک ملی کوه گولوک با شهر باستانی معروف ترمسوس و غار کاراین اشاره کرد.

کمر، در ساحل غرب شهر، یکی از زیباترین مراکز تعطیلات در دریای مدیترانه است. فازلیس در جنوب کمر یک بندر تاریخی است. شهر باستانی المپوس و بقایای آن نیز ارزش دیدن را دارند.

از دیگر تورهای ترکیه می توانید از ترابوزن نیز دیدن کنید.

کشور: ترکیه