ترابزون

شرح

ترابوزون کجاست؟

شهر ترابزون یکی از شهرهای حاشیه ای دریای سیاه و از مهمترین بندرگاه های کشور ترکیه می باشد و مرکز استان ترابزون نیز هست. این شهر  یکی از شهرهای مهم در مسیر جاده ابریشم بوده است مه محل تلاقی فرهنگ ها ، ادیان و تجارت در مسیر ایران و قفقاز بوده است. در واقع نام ترابزون از یونانی مشتق شده است و به معنای جدول می باشد. ترابزون حدود دویست کیلومتر مربع وسعت دارد. و در اطراف این شهر از یک طرف کوههای زیبا با ییلاقات جذاب و از طرف دیگر مشرف به دریای سیاه با تفریحات و بازارهای خرید جذاب می باشد.

این شهر دارای آب و وای گرمسیری و مرطوب می باشد. ترابزون دارای جاذبه های توریستی زیادی می باشد که بعضی از آنها به دوران ها تاریخی و باستانی امپراطوری ترابزون باز می گردد. برخی دیگر از جاذبه های ترابزون جاذبه های طبیعی و طبیعت گردی منطقه می باشد.  همچنین بازارهای خرید یکی از مهمترین جاذبه های این مکان می باشد.

ترابزون

رستوران گردی

از طرفی دیگر وجود رستوران های زیبا و جذاب در این شهر بسیاری از توریست ها را به خود جذب می کند. با وجود اینکه این شهر به سرعت در حال مدرن شدن می باشد. اما ساختمان های به جا مانده از دوران باستانی بسیار جلب توجه می کنند. این شهر و اطراف آن دارای چشم انداز های فراوان و جذاب می باشد. یکی از آن مناطقی به سوئیس ترکیه مشهور شده است، دریاچه اوزونگل می باشد. این منطقه برای مردمان این کشور نیز بسیار دیدنی و جذاب است، به گونه ای که گویا به سوئیس سفر کرده اید.

از دیگر جاذبه های ترابزون دریای سیاه و تفریحات و سواحل این شهر می باشد که هر ساله بسیاری از توریست ها رو به خودش جذب می کند. از مهمترین جاذبه های ترابزون می توان به بازارهای خرید اشاره نمود. این بازار ها که با توجه به بندری بودن شهر، دارای مراکز خرید متعددی ست که گردشگران زیادی را ب خود جذب می نماید.

دریاچه ترکیه

کشور: ترکیه