سافاری

احتمالا درباره سافاری‌  آفریقا شنیده‌اید و عکس‌هایی از افراد مشهور دیده‌اید که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اند و در حال گشت و گذار در حیات وحش آفریقا هستند، صحنه‌هایی که بسیار جذاب به نظر می‌رسند. 

سافاری

تاریخچه سافاری

همین ابتدا باید بگوییم که علاوه بر این که سفر به حیات وحش آفریقا بسیار مشهور است. ریشه این کلمه نیز از لغتی سواحیلی می آید و به معنای سفر است. در دوران استعمار، این کلمه به این مفهوم بود. آنها که شکارهای بزرگ یعنی حیوانات بزرگ و وحشی، توسط گروه کوچکی از مردم که شامل قبایل محلی بودند، شکار می‌شد.

سافاری در دنیای امروز به چه معناست

سافاری امروزه یک سفر در دل طبیعت است که شامل گذراندن مدتی در بوته به تماشای حیوانات وحشی می‌شود.  بنابراین، اساساً این کلمه هر سفری به طبیعت وحشی برای دیدن حیات وحش را شامل می‌شود.

تور تانزانیا

اکنون یک سافاری آفریقایی می‌تواند یک تور ماجراجویی باشد که افراد طی آن، مدتی را در طبیعت به تماشای حیوانات و پرندگان می‌گذرانند.  بنابراین اکنون دیگر هدف از سفر به طبیعت، شکار و آسیب رساندن به حیوانات وحشی نیست، تا جایی که رفتن به این نوع سفر، به معنای حمایت از حفاظت از حیات وحش و جوامع محلی در آفریقا است.

ناگفته نماند که امروزه سفر به دل حیات وحش، نقش کلیدی در حفظ اقتصاد آفریقا ایفا می‌کند. در واقع، سافاری‌ها اکنون برای تحسین حیات وحش و پرندگان در طبیعت، همراه با انبوهی از ماجراجویی های دیگر هستند و در جذب گردشگر نیز سهم مهمی دارند.

تور کنیا

آنچه طی سافاری می‌بینید

وقتی شما با یک تور عازم طبیعت بکر قاره‌های مختلف جهان می‌شوید، این فرصت را دارید که با موارد زیر آشنا شوید:

  • تجربه فرهنگ‌های محلی
  • کاوش در مکان‌های دیدنی و شگفتی‌های طبیعی
  • بازدید از جاذبه‌های تاریخی
  • گشت و گذار در طبیعت
  • شرکت در فعالیت‌های ماجراجویی در فضای باز
  • آشنایی با گونه‌های گیاهی و جانوری
  • تماشای از نزدیک گونه‌های جانوری در حال انقراض

سافاری، در تضاد با شکار

همان‌طور که پیشتر نیز ذکر شد، این روزها سافاری اصلا به معنای شکار نیست. هیچ کس نیست که هزینه کند تا با تور راهی کشورهای دور دست شود و در آنجا به حیوانات، آسیب برساند. امروزه مردم در حیات وحش تنها سلاحی که با خود همراه می‌کنند، دوربین حرفه‌ای یا گوشی هوشمند است تا عکس بگیرند و خبری از تفنگ و گلوله نیست. به راستی هیچ انسانی نیست که کیلومترها رنج سفر به جان بخرد تا حیوان وحشی زیبایی که فقط در افریقا دیده می‌شود را از بین ببرد.

تور تانزانیا

بهترین کشورها برای سافاری

تور کشورهای افریقایی، جذاب‌ترین مقاصد برای سافاری هستند. آنجا از طبیعت بکر ، تا کمیاب‌ترین گونه‌های جانوری و زندگی با قبایل افریقایی با آن همه فرهنگ و سنت جالب می باشد. بنابراین اگر اهل ماجراجویی هستید و تصمیم دارید به خودتان و خانواده در ایام تعطیلات، سفر به دل حیات وحش را هدیه دهید، تور تانزانیا و تور کنیا را از دست ندهید. نامیبیا، رواندا، آفریقای جنوبی، اوگاندا و زامبیا نیز از محبوب‌ترین کشورهایی هستند که مردم سراسر جهان، آن‌ها را به عنوان مقصد سافاری انتخاب می‌کنند.

تور آفریقا

سفر به حیات وحش در عصر حاضر به یک پدیده جهانی تبدیل شده است، اما آفریقا یکی از بهترین قاره‌ها برای کاوش و گردش، برای دوستداران طبیعت و حیات وحش آفریقا است. 

برای اطلاعات بیشتر لینک آفریقا را کلیک نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *