دریای سرخ

دریای سرخ

دریای سرخ، یکی از زیباترین دریاهای جهان است که در شمال شرقی آفریقا و جنوب غربی آسیا واقع شده است. این دریا با ارتفاعات زیرینی آن، مناطق ساحلی و جزایر آن، جاذبه‌های بسیاری را برای گردشگران خود به ارمغان می‌آورد.

دریای سرخ، با آبی آرام و کریستالی و زندگی دریایی فراوان، به گردشگران فرصتی برای شناوری، غواصی، شنا، تفریح و استراحت ارائه می‌دهد. در طول ساحل دریای سرخ، جاذبه‌های بسیاری وجود دارد که شامل شهرهای ساحلی، جاذبه‌های باستانی و معابد قدیمی، بازارهای محلی و پارک‌های ملی می‌شود.

شهرهای ساحلی مانند شرم الشیخ و هرگزگه، با مناظر زیبا و امکانات تفریحی فراوان، به گردشگرانی که به دنبال تفریح و استراحت در ساحل هستند، خدمات بسیاری ارائه می‌دهند. بازدید از جاذبه‌های باستانی مانند شهر باستانی پترا در اردن و شهر باستانی کوش در ایران، نیز به گردشگران فرصتی برای دیدن تاریخ باستانی این منطقه را می‌دهد.

دریای سرخ همچنین مکانی برای غواصی است که با استفاده از تجهیزات غواصی، می‌توانید با مرغابی‌های، غواصی در ریف‌های زیرآبی و دیدن زیبایی‌های زیرآبی دریا، تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای را به دست آورید. دریای سرخ، در زیرآبی‌هایش، جهانی از جانوران دریایی را به نمایش می‌گذارد که شامل رنگارنگ‌ترین ماهیان همراه با کره‌های هندی، نرگسی‌ها، مرجان‌ها و خزنده‌هاست.

در کل، با مناظر طبیعی خیره‌کننده، پارک‌های ملی، جاذبه‌های باستانی، زندگی دریایی فراوان و شهرهای ساحلی زیبا، دریای سرخ به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری در منطقه، تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورد.

دلیل شهرت دریای سرخ

دریای سرخ به چند دلیل مشهور و معروف است. یکی اینکه این دریا یکی از گرمترین دریاهای جهان است. یکی دیگر از علت های شهرت و معروفیت دریای سرخ این است که این دریا برای ناخداهای کشتی‌ها خاطرات پر هیجانی دارد و بیشتر برای توفان‌ های بزرگ و شدیدش همیشه در ذهن آن ها این خاطرات را زنده می کند. و دلیل دیگری که سبب شهرت این دریا شده وجود صخره‌ های مرجانی است که زیبایی و جذابیت خاصی دارد. یک دلیل دیگر هم برای معروفیت دریای سرخ وجود دارد و آن اینکه در این دریا جزایر زیادی به زیر آب ‌رفته‌ است. این ها همه از دلایل مهم شهرت و معروفیت این دریا است.

چرا دریا خاکستری دیده می شود؟

دریاها بیشترشان به علت بازتاب رنگ آسمان آبی رنگ دیده می شوند به همین علت وقتی دریا طوفانی می شود رنگ آن خاکستری دیده می‌شود اما دو دریا وجود دارد که در حالت طبیعی آبی رنگ نیستند. یکی همین دریای سرخ است و دیگری دریای سیاه که تا حدودی به رنگ سیاه به چشم می خورد.

با توجه به این نکته که هر شیئی رنگش بر خاطر بازتاب نور آن معلوم است .به همین دلیل ترکیبات آب دریا طیف‌ های خاصی از نور را بازتاب می کند. بنابراین چون در حالت عادی آب خالص فاقد رنگ است رنگ آب دریا گویای مواد موجود در آن است. به طور کلی دو عقیده مختلف برای نام گذاری این دریا هست. که یکی همان گیاهان شگفت انگیز در این دریا و جلبک های قرمز آن است. عقیده دوم  وجود کانی های آهن و مس و منگنز و مواد معدنی فراوانی است که در آب دریای سرخی وجود دارد و رنگ آب این دریا را به رنگ سرخ متمایل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *